بهترین راه های سرگرم كردن كودكان در کرونا

بهترین راه های سرگرم كردن كودكان در کرونا چیست ؟ قبل از كرونا و ایجاد این محدودیت ها و قرنطینه، خیلی از ماها كودكان را به كلاس های مختلف مثل موسیقی و نقاشی یا كلاس های ورزشی و حتی مهد كودك ها و در سنین بزرگتر به مدرسه میفرستادیم.

بهترین راه سرگرم كردن كودكان

مدرسه و تحصیل

اما با وجود این ویروس مجبوریم بیشترین زمان را برای فرزندانمان صرف كنیم چرا كه دیگر خبری از كلاس های حظوری آموزشی و مدرسه رفتن نیست.

شرایط ایجاد شده برای والدین بسیار دشوار شده به خصوص برای مادران یا سرپرستانی كه زمان زیادی منزل نیستند و شاغل هستند.

این روزها برای بچه هایی كه مشغول به تحصیل هم هستند بسیار سخت شده چرا كه خیلی از آنها شرایط آموزش مجازی و یادگیری از این طریق را ندارند

و پدران و مادرها مشغول سر و كله زدن با بچه ها هستند تا به آنها بفهمانند كه باید به تحصیل خود ادامه دهند و این آموزش های مجازی سرگرمی نیست

بلكه واقعا موضوع همان قدر جدی است كه باید حظورا به مدرسه میرفتند.

حال میخواهیم كمكی كنیم به والدین تا راحتتر با این شرایط كنار آیند.

اول از همه باید بتوانند فرزندشان را مجاب كنند كه آموزش مجازی و تحصیل موضوع جدی ای است و نباید آن را صرفا یك تفریح و سرگرمی بدانند.

بهترین راه های سرگرم كردن كودكان در کرونا چیست ؟

پس شرایط ایجاد شده را برای فرزندشان بیشتر باز كنند و توضیح دهند كه این اوضاع پایدار نیست و زمانی شرایط مطلوب مجددا باز میگردد كه همه ی ما كمك كنیم تا اوضاع بهتر شود برای او بگویید كه اكنون در شرایط فعلی من باید بیشتر به تو كمك كنم تا سرگرم شوی و درس هایت را یاد گیری و تو باید در انجام كارها و امور خانه بیشتر از قبل به من كمك كنی.

حتی برای سرگرم كردن بچه ها به جای دادن یك موبایل دست فرزند سعی كنید كارهایتان را مشتركی انجام دهید تا هر دو از زمانتان بهترین استفاده را كرده باشید. كارها را متنوع كنید، تكرار خسته كننده است، به خصوص برای كودكان كه سرشار از انرژی هستند.

سعی كنید در جدولی كه تنظیم میكنید كارهای متنوعی را جای دهید. فرزند را با آشپزی و شیرینی پزی، كمك در امور خانه و تمیزكاری ها، باز كردن بعضی از لوازم و بستن مجدد آنها، ورزش كردن و ساز زدن، رقصیدن، پیاده روی كم توی حیاط یا بام منزلتان، كاشتن گل و گیاه و رسیدگی به آنها و از همه مهم تر مطالعه و انجام تكالیف، سرگرم كنید.

اگر هر كدام از فعالیتهایی كه نام برده شد به درستی در جدول زمان بندی كنید دیگر با خانه بودن فرزندتان وقت كم ندارید و به كارهای خودتان هم میرسید.

دومین گام تهیه ی یك جدول است كه در این جدول هم باید امور درسی و هم برنامه هایی برای سرگرمی فرزندتان را بنویسید، با تهیه كردن این جدول دیگر سردرگم و كلافه نیستید كه هر روز باید چه كاری را انجام دهید تا كارها به موقع انجام شود و از زمان عقب نیوفتید.

سرگرمی و تفریح

در ضمن میتوانید بسیاری از مسائل و دروس آموزشی را به یك سرگرمی و تفریح برای فرزندتان تبدیل كنید. به عنوان مثال زمان یادگیری نقاشی یا دروسی كه آموزش مهارت هستند شما میتوانید با كمك فرزندتان آشپزی كنید،یك شیرینی بپزید یا حتی لوازم از كار افتاده و خراب منزل را با كمك فرزندتان تعمیر كنید.

اینطوری هم مهارت را به فرزندتان آموزش داده اید و هم خودتان به كارهایتان میرسید.

استفاده از تبلت و تلوزیون و تلفن را هم برای خود هم برای فرزندتان كم كنید. بسیاری از خانم ها یا آقایان عادت دارند بعد از رسیدن به منزل مدت زمان طولانی ای را صرف موبایل و تلفن یا تلوزیون میكنند اما امروزه با وجود زمان زیادی كه باید صرف فرزندان كنیم اگر بخواهیم این عادات را تغییر ندهیم وقت كم میاوریم.

حتی برای سرگرم كردن بچه ها به جای دادن یك موبایل دست فرزند سعی كنید كارهایتان را مشتركی انجام دهید تا هر دو از زمانتان بهترین استفاده را كرده باشید.

كارها را متنوع كنید، تكرار خسته كننده است، به خصوص برای كودكان كه سرشار از انرژی هستند. سعی كنید در جدولی كه تنظیم میكنید كارهای متنوعی را جای دهید.

فرزند را با آشپزی و شیرینی پزی، كمك در امور خانه و تمیزكاری ها، باز كردن بعضی از لوازم و بستن مجدد آنها، ورزش كردن و ساز زدن، رقصیدن، پیاده روی كم توی حیاط یا بام منزلتان، كاشتن گل و گیاه و رسیدگی به آنها و از همه مهم تر مطالعه و انجام تكالیف، سرگرم كنید.

اگر هر كدام از فعالیتهایی كه نام برده شد به درستی در جدول زمان بندی كنید دیگر با خانه بودن فرزندتان وقت كم ندارید و به كارهای خودتان هم میرسید.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

منو اصلی