بهترین راه های سرگرم کردن کودکان در کرونا

بهترین راه های سرگرم کردن کودکان در کرونا چیست ؟ قبل از کرونا و ایجاد این محدودیت ها و قرنطینه، خیلی از ماها کودکان را به کلاس های مختلف مثل موسیقی و نقاشی یا کلاس های ورزشی و حتی مهد کودک ها و در سنین بزرگتر به مدرسه میفرستادیم.

بهترین راه سرگرم کردن کودکان

مدرسه و تحصیل

اما با وجود این ویروس مجبوریم بیشترین زمان را برای فرزندانمان صرف کنیم چرا که دیگر خبری از کلاس های حظوری آموزشی و مدرسه رفتن نیست.

شرایط ایجاد شده برای والدین بسیار دشوار شده به خصوص برای مادران یا سرپرستانی که زمان زیادی منزل نیستند و شاغل هستند.

این روزها برای بچه هایی که مشغول به تحصیل هم هستند بسیار سخت شده چرا که خیلی از آنها شرایط آموزش مجازی و یادگیری از این طریق را ندارند

و پدران و مادرها مشغول سر و کله زدن با بچه ها هستند تا به آنها بفهمانند که باید به تحصیل خود ادامه دهند و این آموزش های مجازی سرگرمی نیست

بلکه واقعا موضوع همان قدر جدی است که باید حظورا به مدرسه میرفتند.

حال میخواهیم کمکی کنیم به والدین تا راحتتر با این شرایط کنار آیند.

اول از همه باید بتوانند فرزندشان را مجاب کنند که آموزش مجازی و تحصیل موضوع جدی ای است و نباید آن را صرفا یک تفریح و سرگرمی بدانند.

بهترین راه های سرگرم کردن کودکان در کرونا چیست ؟

پس شرایط ایجاد شده را برای فرزندشان بیشتر باز کنند و توضیح دهند که این اوضاع پایدار نیست و زمانی شرایط مطلوب مجددا باز میگردد که همه ی ما کمک کنیم تا اوضاع بهتر شود برای او بگویید که اکنون در شرایط فعلی من باید بیشتر به تو کمک کنم تا سرگرم شوی و درس هایت را یاد گیری و تو باید در انجام کارها و امور خانه بیشتر از قبل به من کمک کنی.

حتی برای سرگرم کردن بچه ها به جای دادن یک موبایل دست فرزند سعی کنید کارهایتان را مشترکی انجام دهید تا هر دو از زمانتان بهترین استفاده را کرده باشید. کارها را متنوع کنید، تکرار خسته کننده است، به خصوص برای کودکان که سرشار از انرژی هستند.

سعی کنید در جدولی که تنظیم میکنید کارهای متنوعی را جای دهید. فرزند را با آشپزی و شیرینی پزی، کمک در امور خانه و تمیزکاری ها، باز کردن بعضی از لوازم و بستن مجدد آنها، ورزش کردن و ساز زدن، رقصیدن، پیاده روی کم توی حیاط یا بام منزلتان، کاشتن گل و گیاه و رسیدگی به آنها و از همه مهم تر مطالعه و انجام تکالیف، سرگرم کنید.

اگر هر کدام از فعالیتهایی که نام برده شد به درستی در جدول زمان بندی کنید دیگر با خانه بودن فرزندتان وقت کم ندارید و به کارهای خودتان هم میرسید.

دومین گام تهیه ی یک جدول است که در این جدول هم باید امور درسی و هم برنامه هایی برای سرگرمی فرزندتان را بنویسید، با تهیه کردن این جدول دیگر سردرگم و کلافه نیستید که هر روز باید چه کاری را انجام دهید تا کارها به موقع انجام شود و از زمان عقب نیوفتید.

سرگرمی و تفریح

در ضمن میتوانید بسیاری از مسائل و دروس آموزشی را به یک سرگرمی و تفریح برای فرزندتان تبدیل کنید. به عنوان مثال زمان یادگیری نقاشی یا دروسی که آموزش مهارت هستند شما میتوانید با کمک فرزندتان آشپزی کنید،یک شیرینی بپزید یا حتی لوازم از کار افتاده و خراب منزل را با کمک فرزندتان تعمیر کنید.

اینطوری هم مهارت را به فرزندتان آموزش داده اید و هم خودتان به کارهایتان میرسید.

استفاده از تبلت و تلوزیون و تلفن را هم برای خود هم برای فرزندتان کم کنید. بسیاری از خانم ها یا آقایان عادت دارند بعد از رسیدن به منزل مدت زمان طولانی ای را صرف موبایل و تلفن یا تلوزیون میکنند اما امروزه با وجود زمان زیادی که باید صرف فرزندان کنیم اگر بخواهیم این عادات را تغییر ندهیم وقت کم میاوریم.

حتی برای سرگرم کردن بچه ها به جای دادن یک موبایل دست فرزند سعی کنید کارهایتان را مشترکی انجام دهید تا هر دو از زمانتان بهترین استفاده را کرده باشید.

کارها را متنوع کنید، تکرار خسته کننده است، به خصوص برای کودکان که سرشار از انرژی هستند. سعی کنید در جدولی که تنظیم میکنید کارهای متنوعی را جای دهید.

فرزند را با آشپزی و شیرینی پزی، کمک در امور خانه و تمیزکاری ها، باز کردن بعضی از لوازم و بستن مجدد آنها، ورزش کردن و ساز زدن، رقصیدن، پیاده روی کم توی حیاط یا بام منزلتان، کاشتن گل و گیاه و رسیدگی به آنها و از همه مهم تر مطالعه و انجام تکالیف، سرگرم کنید.

اگر هر کدام از فعالیتهایی که نام برده شد به درستی در جدول زمان بندی کنید دیگر با خانه بودن فرزندتان وقت کم ندارید و به کارهای خودتان هم میرسید.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

منو اصلی